outsourcing-foto

Dlaczego warto postawić na outsourcing usług księgowych?

Prowadzisz małą lub większą firmę? A może zastanawiasz się nad rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej? W każdym z tych przypadków dobre usługi księgowe będą na wagę złota. Dlaczego warto postawić na rozwiązanie jakim jest outsourcing usług księgowych? Na to pytanie odpowiadamy poniżej!

Co to jest outsourcing usług księgowych?

Jest to termin, który opisuje przekazanie wszelkich usług księgowych do zewnętrznych dostawców usług. Coraz więcej przedsiębiorstw z dużym powodzeniem korzysta z outsourcingu w obszarach takich jak doradztwo prawne czy też usługi IT. W Polsce jest stosunkowo nowym rozwiązaniem. Takie podejście wciąż budzi wiele wątpliwości. Jakie są zalety tego modelu biznesowego?

Redukcja kosztów prowadzenia księgowości

Prowadząc większą firmę doskonale wiemy, że musimy zadbać o wszystkie działy. Kadry, marketing czy obsługa klienta są bardzo ważne. Jak to natomiast wygląda z księgowością? Według przeprowadzonych badań wybierając takie usługi księgowe możesz zaoszczędzić 20%, a nawet. 50% całkowitych wewnętrznych kosztów. Poniżej przedstawiamy szczegółową listę, która dokładniej wskaże, które elementy wpływające na zmianę kosztów:

  • Koszty techniczne – zakup sprzętu komputerowego, zakup oprogramowania (system operacyjny, narzędzia, programy antywirusowe, specjalistyczne oprogramowanie finansowo-księgowe.
  • Koordynacja procesów – analiza ofert i umów, transport i instalacja sprzętu, instalacja oprogramowania
  • Wydatki związane ze szkoleniami – z obsługi sprzętu i oprogramowania, kosztów licencji, codziennej konserwacji sprzętu, oprogramowania i zarządzania systemem.
  • Koszty kadrowe – wynagrodzenia, premie, składki ubezpieczeniowe, koszt nieobecności
  • Koszt logistyki – koszt utrzymania powierzchni do przechowywania dokumentów systemu obiegu dokumentów.

Przeniesienie odpowiedzialności cywilnej

Outsourcing księgowości może nie tylko zmniejszyć ryzyko organizacyjne, ale także zwolnić z odpowiedzialności karnej i cywilnej z tytułu ewentualnych błędów księgowych. Dlatego kierownictwo może bardziej skupić się na podejmowaniu decyzji dotyczących kluczowych aspektów działalności firmy. To doskonały element, który pomoże w rozwoju Twojej firmy, a dodatkowy spokój jest nieocenionym atutem.

Jedne usługi księgowe dla kilku firm

Prowadzisz kilka przedsiębiorstw jednocześnie? Zewnętrzne firmy księgowe świadczą usługi doradcze w różnych dziedzinach działalności. Dzięki temu rozwiązują wiele problemów w sposób wieloaspektowy. Dostarczane przez nich metody pozwalają klientom nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również czas. Jedna firma będzie mogła wziąć w opiekę wszystkie Twoje biznesy. To opcja zdecydowanie warta rozważenia!

Ogromne doświadczenie

Usługodawcy świadczący zewnętrzne usługi księgowe wiedzą, jak znaleźć najlepszych pracowników na rynku. Kadry przedsiębiorcy specjalizują się w wyszukiwaniu wysoce kompetentnych ekspertów w dziedzinie rachunkowości. Dodatkowo usługodawcy i ich pracownicy zdobyli doświadczenie w pracy z wieloma klientami. Jednocześnie zdobywali wiedzę z wykorzystaniem różnych systemów – dzięki temu biuro rachunkowe jest efektywne, a także pomaga lepiej reagować na sytuacje kryzysowe.

Minimalizacja ryzyka związanego z popełnianiem błędów

Korzystając z takiego rozwiązania możesz zapobiec ryzyku popełniania błędów przez wewnętrznych księgowych. W przypadku naruszenia prawa lub niedokonania go w terminie dział księgowości przejmie ryzyko zrealizowanego zlecenia i poniesie konsekwencje finansowe. Firma świadcząca usługi outsourcingu finansowego (odpowiedzialna za innych przedsiębiorców) zatrudniła dedykowanych pracowników, którzy mają bogate doświadczenie wynikające ze specyfiki pracy. Są także powiązane z różnymi procesami, które są wykorzystywane do optymalizacji bezpieczeństwa. Wszystkie powyższe czynniki mogą znacznie zmniejszyć ryzyko błędów i pomyłek.

Jesteśmy pewni, że powyższe argumenty przekonały Cię, że usługi księgowe zlecone firmie zewnętrznej to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu otrzymujesz jednocześnie gwarancję dobrze wykonanej pracy, ogromne doświadczenie i spokój związany z samymi finansami. To natomiast pozwoli na skupieniu się na dalszym rozwoju Twojego biznesu. Zapoznaj się ofertą vattax.pl