poznański rynek

Co warto zwiedzić w Poznaniu?

Głowa do góry, jeszcze nic straconego

Nie masz wystarczająco pieniędzy, żeby pozwolić sobie na wypasione wakacje? Nie lubisz dużych podróży, a na myśl o locie samolotem robi Ci się słabo? Pewnie myślisz, że twoje wakacje będą do niczego. Stop. Myślisz, że w ogóle ich nie będzie. Spokojnie, o nic nie musisz się martwić. Co powiesz na city break?

Czym jest „city break”?

W języku angielskim jest to termin oznaczający jednodniowy wypad do miasta. Jest to idealna opcja dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu albo nie posiadają wystarczająco dużo pieniędzy. Podczas takiego wypadu można zwiedzić mnóstwo miejsc oraz spędzić miło czas. Podoba Ci się taki pomysł? Co więc powiesz na zwiedzenie Poznania?

Poznań wart poznania

Poznań słynie z Rogalów Świętomarcińskich, koziołków i pyrów z gziką. Poznań jest stolicą Wielkopolski oraz piątym pod względem ludności miastem w Polsce i szóstym pod względem powierzchni. Miasto jest także ośrodkiem akademickim i naukowym. W Poznaniu działają opera, filharmonia, balet, teatry, kina, muzea, galerie sztuki, orkiestry i zespoły folklorystyczne. Poznań posiada piękny rynek, na którym znajduje się mnóstwo restauracji, barów i kawiarni. Jak więc widać, w tym mieście nie będzie Ci się nudzić! Co więc warto zobaczyć?

Poznańska Malta

Jeśli marzy Ci się aktywny weekend, to Malta jest idealnym miejscem, aby spędzić tam czas. Znajdziesz tam wiele wspaniałych atrakcji, takich jak kolejka Maltanka, sztuczny stok narciarski, mini golf, termy maltańskie, park linowy czy tor saneczkowy. Warto jeszcze wspomnieć, że latem jest tam organizowane kino plenerowe. Na Malcie nie zabrakło także miejsc, związanych z historią, na przykład Pomnik Harcerzy, który upamiętnia harcerzy wielkopolskich poległych w walce o niepodległość w latach 1918-1920, a także pomnik w formie kotwicy – SS Poznań, upamiętniający statek o tej samej nazwie, który pływał w latach 1926-1972. Dodatkowo, na Malcie jest również możliwość wypożyczenia rowerów, dzięki czemu można się wygodnie i szybko poruszać. Poznańska Malta oferuje naprawdę sporo atrakcji, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zawsze świetnym rozwiązaniem będzie też spacer po tamtejszych ścieżkach czy po prostu wylegiwanie się gdzieś przy wodzie. Jedno jest pewne – nikomu nie będzie się nudzić na Malcie!

Rogalowe Muzeum

W muzeum organizowane są pokazy o tajemnicach wypieku, połączonych z krótką lekcją gwary poznańskiej i historii Poznania. Wszystko to w starej, renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz i koziołki. Nie dość, że można się wiele nauczyć, to jeszcze spróbować pysznego rogala!

Poznańskie koziołki

Jednym z symboli z jakich słynie Poznań są koziołki, które codziennie o godzinie 12:00 trykają się rogami na ratuszu. Poznańskie koziołki powinny być obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Poznania, więc nie ma co tu dużo pisać, tutaj należy przyjść na rynek i je zobaczyć.

To tylko kilka z setek miejsc, które warto odwiedzić będąc w Poznaniu. Klimatyczne kawiarnie, historyczne budowle, ciekawe muzea czy inne niezapomniane atrakcje. To wszystko czeka na właśnie Ciebie. Przekonaj się na własnej skórze jak piękny jest Poznań.

Tekst powstał we współpracy z firmą grupa-seo.pl, która wywodzi się właśnie z Poznania.