2 pytania do…Michała Łęgowskiego!

,,W kontaktach biznesowych stawiam na zaufanie i wzajemne wsparcie.” – Co jeszcze powiedział Nam prelegent konferencji Sprzedaż by Poznań – Michał Łęgowski? Przekonajcie się!

 

12469637_1657537617852365_5981964449507086604_o

 

Na nieco ponad 2 miesiące przed rozpoczęciem cyklu konferencji By Poznań, zadaliśmy pytania Michałowi Łęgowskiemu, pomysłodawcy firmy TrainBrain oraz organizatorowi wielu szkoleń z zakresu biznesu i rozwoju osobistego. Swoją wiedzą i niezwykłą życzliwością będzie chciał podzielić się również z Wami – podczas konferencji Sprzedaż by Poznań!

 

MWMarketing: Jesteś coachem i mentorem z wieloma projektami i przygodami na koncie. Zarażasz ludzi energią i pomysłami. Czy życzliwe podejście do ludzi i charyzma pomaga także w podejmowaniu decyzji biznesowych?

M.Ł.: Życzliwe podejście do ludzi to podstawa! (śmiech) Każdy człowiek zasługuje na serdeczne traktowanie w każdego typu relacji. Jednak sama życzliwość nie wystarczy, jeśli chodzi o biznes. Tutaj potrzeba czegoś znacznie więcej – wielu czynników, spośród których np. charyzma ma decydujący wpływ na decyzję biznesowe drugiej strony, czyli osoby z którą nawiązujemy współpracę.

Charyzmatyczna osoba wzbudza zainteresowanie, wyróżnia się na tle społeczeństwa, co buduje ją w oczach innych jako autorytet. Bycie dla kogoś autorytetem jest silnym motywatorem w kwestiach podejmowania decyzji biznesowych. Osobiście w kontaktach na tle biznesowym stawiam na zaufanie i wzajemne wsparcie.

MWMarketing: Czy pomagając ludziom obrać najlepszą dla nich drogę w życiu zawodowym, zostawiasz im miejsce na kreatywność, czy radzisz, by inspirowali się historiami tych, którzy odnieśli sukces?

M.Ł. :Jak samo pytanie sugeruje – historie ludzi sukcesu są dla nas inspiracją, a nie dokładnym przepisem na wybór takiej samej ścieżki zawodowej. W zależności od tego jakiego typu współpracę nawiązuję ze swoimi klientami, stosuję dwa różne podejścia na niesienie pomocy innym. Pierwszy z nich to coaching, który polega na prowokującym do myślenia i kreatywnym procesie, który inspiruje klienta do maksymalizacji swojego osobistego i zawodowego potencjału. W takim wypadku jako coach „nie doradzam”, tylko wykorzystując narzędzia, metodologię i pytania za pomocą, których naprowadzam klienta na właściwe dla niego odpowiedzi.

W innym przypadku prowadzę mentoring, który skupiony jest tylko i wyłącznie na aspektach zawodowych. Tutaj praca, również zorientowana jest na odrywanie i rozwijanie potencjału, ale obejmuje to przede wszystkim doradztwo w zakresie potrzeb klienta. Oczywiście mentoringu podejmuję się tylko wtedy, kiedy wchodzi to w zakres moich kompetencji.

Kup Bilet

12346298_1647698875502906_2820142273267698177_nMichał Łęgowski – akredytowany coach ACC ( International Coaching Federation) i  trener rozwoju osobistego. Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

CEO firmy szkoleniowej Train Brain.  Od lat związany z branżą rozwoju osobistego i wieloma ogólnokrajowymi projektami – m.in. MeetPRO,  inkubatory.pl, Business Link.

Prelegent konferencji Sprzedaż by Poznań.

www.michallegowski.pl

 

Śledź aktualności konferencji Sprzedaż by Poznań!