2 pytania do… Joanna Bogielczyk!

Joanna Bogielczyk, coach i organizatorka profesjonalnych szkoleń, ma dla Was ogromną porcję wiedzy, przygotowaną specjalnie dla uczestników Sprzedaż by Poznań!

12031422_1042221912487905_8951802839094574996_o

Dowiedz się, kto jeszcze wystąpi podczas cyklu konferencji ByPoznań w pierwszej połowie 2016. roku!

MW Marketing: Zajmujesz się zarówno doradztwem osobistym, jak i zawodowym. W jakim stopniu relacje międzyludzkie wpływają na powodzenie w życiu zawodowym?

J.B.: Jestem przekonana, że relacje międzyludzkie decydują zarówno o naszym sukcesie w życiu zawodowym, jak i osobistym. Spójrzmy choćby na networking, czyli budowanie sieci kontaktów opartych o autentyczne relacje.

Jaki wpływ ma networking, a wraz z nim relacje na Twój sukces w życiu zawodowym?

JEŚLI JESTEŚ PRZEDSIĘBIORCĄ:
1. pomagają Ci znaleźć klientów, partnerów biznesowych, dobrych pracowników;
2. ludzie, z którymi masz dobre relacje, uzupełniają Twoje kompetencje, możesz liczyć na ich wsparcie i doświadczenie, mierząc się z różnymi wyzwaniami biznesowymi;
3. pomagają Ci oszczędzić pieniądze – bo masz dostęp do okazji z pierwszej ręki, do szans, o których inaczej byś się nie dowiedział.

JEŚLI PRACUJESZ NA ETACIE:
1. pomagają Ci znaleźć pracę;
2. pozwalają Tobie świadomie kierować Twoją karierą zawodową – np. dzięki relacjom dowiadujesz się o nigdzie niepublikowanych ofertach pracy;
3. pomagają Ci osiągnąć sukces w twojej obecnej pracy, bo masz dostęp do siatki ekspertów z różnych dziedzin, którzy Cię lubią i chętnie służą Ci pomocą;
4. badania potwierdzają, że osoby z dużą siecią kontaktów opartą na relacjach rzadziej pozostają bez pracy, a jeśli są bezrobotne, to szybciej znajdują zatrudnienie.

To relacje w networkingu. Spójrzmy jeszcze na relacje w sprzedaży.
Moje doświadczenia pokazują, że najlepsi sprzedawcy, to eksperci ds. relacji. Dlaczego? Bo gdy klient Tobie ufa, czyli macie zbudowaną relację, otwiera się przed Tobą i mówi Ci wszystko, co potrzebujesz, by dokonać sprzedaży, czy też poprosić o rekomendacje do Twoich przyszłych potencjalnych klientów.

Właśnie dlatego wierzę, że relacje międzyludzkie mają bezpośrednie przełożenie na sukces w życiu zawodowym!

MW: Czy uważasz, że każdy, kto nabędzie odpowiednie umiejętności, może z powodzeniem prowadzić firmę także w internecie? Czy może jest to zarezerwowane dla ludzi, którzy obracają się w tym temacie przez dłuższy czas?
J.B.: Wierzę, że każdy z nas może nauczyć się wszystkich umiejętności, dotyczy to choćby przywództwa, wystąpień publicznych czy też prowadzenia firmy w Internecie.
Internet jest, dla nas przedsiębiorców, świetną i stosunkowo niedrogą platformą promocji naszych usług i produktów. Jest to też rewelacyjne narzędzie do budowania zaufania i relacji z naszymi klientami, do pozycjonowania się w roli Eksperta, do budowania świadomości naszej marki. Internet wykorzystuje efekt dźwigni i pozwala na automatyzację biznesu. A większość z nas właśnie po to zakładała własne firmy: żeby uwolnić się od pracy, zatrudniać innych i zarabiać konkretne pieniądze. Internet daje nam te możliwości!
W życiu wyznaję zasadę, że słucham rad tylko od tych, którzy już osiągnęli, to do czego zmierzam. Dlatego jeśli chcesz prowadzić swoją firmę z sukcesem w Internecie znajdź ludzi, którzy już to robią. Ucz się od nich, ulepszaj ich metody, wymyślaj swoje innowacyjne rozwiązania i buduj przewagę konkurencyjną!

Sprawdź o czym opowie Pani Joanna i pozostali prelegenci podczas najlepszej konferencji sprzedażowej w Wielkopolsce! 

bogielczyk

Joanna Bogielczyk – Pracuje z pasją jako trener i coach. Specjalizuje się w szkoleniach biznesowych, poruszających tematykę sprzedaży, negocjacji, czy komunikacji.  Sztukę sprzedaży opanowała pracując przez blisko 10 lat jako Przedstawiciel Medyczny i osiągając ponadprzeciętne wyniki sprzedażowe oraz prowadząc własną firmę od 2007 roku.

www.bogielczyk.com

 

Śledź aktualności dotyczące konferencji ByPoznań – bądź na bieżąco i już dziś zapisz się na nasze wydarzenia!